• Home
  • Hatay ve Kahramanmaraş (06.02.2023)

Hatay ve Kahramanmaraş (06.02.2023)

Kahramanmaraş merkezli 06 Şubat 2023 tarihinde yaşanan üzücü depremin ilk gününden itibaren arama kurtarma ekiplerimiz Hatay ve Kahramanmaraş İllerine ulaşarak AFAD koordinesinde arama kurtarma çalışmalarında ve insani yardım faaliyetlerinde bulunmuşlardır.

Saha koordinatörlerimiz ve gönüllülerimiz Hatay yeni stadyumunda kurulan çadır kent yönetimini ve insani yardım koordinasyonunu üstlenmiştir. Depremin ilk gününden bu güne kadar ekiplerimiz arama kurtarma faaliyetlerinde onlarca kişiye nefes , yüzlerce kişiye uzanan el, binlerce çocuğun yüzündeki tebessüm olmuş ve halen alanda başta coçuklar olmak üzere binlerce debremzedemize olağan üstü hal kapsamında destek olmaya devam etmektedirler.

Gönüllü Hemşire ve Doktorlarımız deprem bölgelerinde kurulan revirlerde görev almış, köy ve ilçelerdeki depremzede vatandaşlarımızı ulaşarak insani yardım faaliyetiyle destek olmuşlardır.

Sokak Sanatları Atölyemiz ile birlikte çadır kentler gezilerek depremden etkilenen çocuklarımızın ihtiyaçları karşılanmış, ayrıca onlara destek ve moral amacıyla çeşitli eğlenceler düzenlenmiştir.